11.12.2025 / Xarici səfərlər
Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Ramin Məmmədov 14-15 dekabr tarixlərində BMT-nin Sivilizasiyalar Alyansının (BMTSA) 11-ci Qlobal Forumunda iştirak edəcək.
Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının Ər-Riyad şəhərində təşkil ediləcək 11-ci Qlobal Forumda dövlət rəsmiləri, beynəlxalq təşkilatların rəhbərləri, dini liderlər, vətəndaş cəmiyyəti institutları və media qurumlarının nümayəndələri, həmçinin gənclər təmsil olunacaqlar.
Forumda “BMTSA: İnsanlıq naminə iki onillik dialoq – çoxtərəfli dünyada qarşılıqlı hörmət və anlaşmanın yeni dövrünün irəli aparılması” mövzusu ətrafında müzakirələrin, habelə qlobal sülhün möhkəmləndirilməsi, dialoqun inkişafı, multikultural dəyərlərin təşviqi istiqamətində fikir və təcrübə mübadiləsinin aparılması nəzərdə tutulur.

Chairman of the State Committee to participate at 11th Global Forum of the United Nations Alliance of Civilizations
Ramin Mammadov, Chairman of the State Committee on Affairs with Religious Associations, will participate in the 11th Global Forum of the United Nations Alliance of Civilizations (UNAOC), scheduled for December 14–15.
Hosted in Riyadh, Kingdom of Saudi Arabia, the Forum will bring together government officials, heads of international organizations, religious leaders, representatives of civil society institutions and media organizations, as well as youth representatives.
Discussions at the Forum will focus on the theme: “UNAOC: Two Decades of Dialogue for Humanity – Advancing a New Era of Mutual Respect and Understanding in a Multilateral World.” The program will also include exchanges of views and experiences on strengthening global peace, advancing dialogue, and promoting multicultural values.